Ekoškole
Smanjiti količinu otpada, potaknuti djecu na promišljanje o novim načinima korištenja otpada, potaknuti djecu na ponovno upotrebljavanje već materijala koje koriste, smanjiti potrošnju u nabavci konvencionalnih igračaka i drugih potrepština izrađivanjem istih od pedagoški neoblikovanog materijala.
Roditelji, odgojiteljice, djeca, ostali djelatnici vrtića.
Djeca i odgojitelji, stručni tim, roditelji, lokalna zajednica
Osvjestiti i provesti racionalno korištenje vode u svakodnevnoj higijeni i higijenskim radovima u vrtiću, smanjiti potrošnju vode, prikupljati i upotrebljavati kišnicu za zalijevanje vanjskih gredica te sobnog bilja, aktivnosti kruženje vode u prirodi i važnost vode za život ljudi.
Pravilno pranje ruku, korištenje edukativnih slikovnica, enciklopedija, dokumentarnih videa i filmova, razne istraživačke sposobnosti, aktivnosti zalijevanja vrtne gredice i sobnog bilja. Redovito kontroliranje stanja slavina.
Djeca, odgojitelji, stručni suradnici, tehničko osoblje.
Tijekom pedagoške godine. Pratit će se zabilješkama eko-patrole, fotodokumentacijom.Također, pratit će se potrošnja vode na tromjeečnoj razini s ciljem smanjenja količine potrošene vode.
Djeca, odgojiteljice, stručni tim, tehničko osoblje, roditelji.
Projekt će trajati cijelu pedagšku godinu, a i slijedeću. Projekt će se pratiti putem fotodokumentacije, pedagoške dokumentacije koja bilježi provedene planirane aktivnosti, zabilješki ostalih djelatnika i eko-patrole.